Bilgi Merkezi

Bayi Paketleri Hakkında Genel Bilgi (Mutlaka Okuyun)

Sipariş öncesi bilinmesi gerekenler: Bayi Paketi sipariş edilmeden önce bilinmesi gereken en önemli durum oluşturulacak kullanıcı adı bayi paketini alırken vereceğiniz alan adından oluşacağıdır. Vereceğiniz alan adı sizin ana alan adınız olucaktır bu nedenle kendinize ait bir alan adı vermenizi öneriyoruz. Ama isterseniz verdiğiniz alan adı daha sonra silebilirsiniz.

Bayi Seviyesi ve Kullanıcı Seviyesi:
Sağ üst köşede bulunan insan şeklinde iconlardan kullanıcı ve bayi seviyesine ulaşabilirsiniz.

Bayi seviyesinde kullanıcılarınız için paket ayarı yapabilceğiniz, yeni kullanıcı açabileceğiniz, kullanıcıları listeleyebileceğiniz veya bunun gibi kullanıcı işlemlerini yapabilceğiniz bölümdür. Bilinmesi gereken en önemli konu eğer tanımlı bir paketiniz yoksa kullanıcı açamayacağınızdır.
Bir başka önemli konu ise; bayi seviyesinde her kullanıcı için ayrı kullanıcı adı ve şifre belirleyebildiğiniz için açtığınız kullanıcı bilgilerini müşterilerinize verebilmenizdir böylece kendi alanlarını kendileri yönetebilirler.

Kullanıcı Seviyesi, bayi paketini satın alırken verdiğiniz alan adının kontrol paneline girişiniz içindir. Ayrıca genelde bayi paketi sahibi, birden fazla web sayfasına sahipse ve hepsi için ayrı kullanıcı ve şifre belirlemek istemiyorsa kullanacağı alandır. Buradan Alan Adı Kurulumu bölümünde Başka bir Alan Adı Ekle linkine tıklayınca yeni alan adı ekleyebilirsiniz. Kullanıcı seviyesinden eklediğiniz 2. alan adından sonra, bir dahaki girişinizde size hangi alan adını yöneteceğini soracaktır.