Merhaba

Tüm linux sunucularımızda phpmail(); fonksiyonu 28 Ocak 2014 tarihi itibariyle kullanıma kapatılacaktır.  Belirtilen tarihten sonra web siteniz üzerinden gönderdiğiniz e-posta gönderimlerini sadece SMTP protokolü üzerinden sağlanabilecektir. Bu sebeple 28 Ocak 2014 tarihine kadar web sitenizde gerekli düzenlemeleri yapmanız gerekmektedir.

Nedeni: PHPmail(); fonksiyonunun açık olması halinde sunuculardan müşterilerimizin bilgisi dışında SPAM e-posta çıkışı olmakta, bu durum da hizmet kalitenizi olumsuz etkilemektedir.

SMTP Destek: Örnek SMTP iletişim formunu http://www.hostmana.com/indir/ornek_smtp.rar adresinden bilgisayarınıza indirebilir ve iletisim.php dosyasındaki örnek formu ihtiyacınıza göre düzenleyebilirsiniz.

WordPress kullanan müşterilerimiz http://wordpress.org/plugins/search.php?q=smtp adresindeki eklenti dizininden SMTP eklentilerini inceleyebilir, (Örnek: WP Mail SMTP) dilediklerini kullanabilirler.

Joomla kullanan müşterilerimiz ise direkt olarak admin panelinden gerekli düzenlemeleri yapabilirler. 

SMTP Avantajı: SMTP protokolü daha güvenlidir. Gönderdiğiniz e-postaların gelen kutusuna düşme oranının daha yüksektir. Ayrıca web sitenize eklediğiniz eklentilerden veya temalardan dolayı isteğiniz dışında sitenizin adıyla mail gönderimi veya spam yapılması zorlaşmaktadır.

ÖNEMLİ NOT: Bu değişiklik web siteniz üzerinden gönderdiğiniz e-postalar için gerekmektedir. Mobil cihazlarınızda veya bilgisayarlarınızda yapılandırdığınız e-posta ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur.

WP Mail SMTP: 
Ayarlar aşağıdaki örneği baz alarak yapabilirsizi.

smtp host: mail.alanadiniz.com

Port: 587

Encryption: none

Authentication: Use Smtp Auth

User: Eposta kullanıcı adınız (eposta adresiniz)

Pass: eposta şifreniz

Joomla SMTP Ayarları

Admin panelde, genel yapılandırma ayarlarının altında sunucu sekmesine gelin ve sağ alt taraftaki posta ayarlarını aşağıdaki gibi yapın:

Posta Yazılımı: SMTP Sunucusu
Gönderen Adresi : eposta@alanadiniz.com (örnek: deneme@hostmana.com)
Gönderen Adı: istediğinizi yazın
SMTP Doğrulaması: Evet
SMTP Güvenliği: Hiçbiri
SMTP Bağ.Noktası: 587 (artık 25 yerine 587 kullanılıyor)
SMTP Kullanıcı Adı: eposta@alanadiniz.com (örnek: deneme@hostmana.com)
SMTP Şifresi: eposta şifreniz
SMTP Barındırıcısı: mail.siteadi.com

 

HOSTMANA
MANA Bilişim Prodüksiyon Tic. Ltd. Şti.

Telefon: (0) 850 455 1202
Faks: (0) 850 455 1202
E-Posta: bilgi@hostmana.com
Adres: 6145 Sok. No:43 D:1 Çağdaş Apt. Dedebaşı Mah. Karşıyaka / İzmir

 Thursday, January 23, 2014

<< Geri